صفحه ها
دسته
وبلاگ من در بلاگفا
عکس من
وبلاگهاي دوستان
ورودي هاي پنجره اميد
معرفي وب سايت هاي پرطرفدار
سايتهاي دوستان
لينك هاي دسترسي سريع
مطالب من در ثبت مطالب روزانه
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 899630
تعداد نوشته ها : 1492
تعداد نظرات : 398
Rss
طراح قالب
مهدي يوسفي

یک پزشک- بدون شک سیگار، ‌انبوهی از مشکلات پزشکی را باعث می‌شود که در مورد آنها می‌توان کتاب‌ها نوشت. اما آیا در این میان، سیگار تأثیرات خوبی هم می‌تواند روی بعضی از بیماری‌ها داشته باشد؟!

 

بله! ما می‌توانیم ۴ بیماری را فهرست کنیم که سیگار تأثیر مثبتی روی آنها دارد:

۱- بیماری کولیت اولسرو Ulcerative colitis: این بیماری، نوعی از بیماری التهابی روده است. در این بیماری مخاط سطح روده زخمی می‌شود و خونریزی می‌کند. این بیماری بیشتر راست‌روده و سمت چپ روده را درگیر می‌کند.

www.fun32.blogfa.com

زخمی شدن روده‌ها باعث علایم مختلفی مثل اسهال خونی، ‌تب، کاهش وزن بشود. البته این بیماری علایمی به غیر از علایم روده‌ای مثل درد و التهاب مفاصل و عوارض پوستی هم دارد.

جالب است که معلوم شده این بیماری در افراد سیگاری، به وضوح، شیوع کمتری دارد.

 

۲- سارکوئیدوز: سارکوئیدوز ، بیماری‌ای است که قسمت‌های متعددی از بدن را درگیر می‌کند. خستگی و کاهش وزن و فقدان انرژی، جزو علایم عمومی این بیماری است. اما بیماری روی قلب، سیستم تنفسی، پوست، چشم و کبد و طحال هم اثر می‌گذارد.

fun32.blogfa.com

سارکوئیدوز، جزو معدود بیماری‌های ریوی است که در غیرسیگاری‌ها شیوع بالاتری دارد.

 

۳- پارکینسون: این بیماری را اغلب مردم می‌شناسند. واضح‌ترین علامت این بیماری، لرزش و سفتی اندام‌ها در هنگام انجام حرکات ارادی است.

fun32.blogfa.com

باز هم معلوم شده که ریسک ابتلا به این بیماری در سیگاری‌ها کمتر است.

 

۴-میوم‌های رحمی: میوم رحمی عبارت است از ازدیاد رشد عضلات صاف جدار رحم. این بیماری شیوع کمی ندارد، منتها در بیشتر موارد، برای بیمار خطرساز نیست.

fun32.blogfa.com

سیگار احتمال ابتلا به میوم را کاهش می‌دهد!

 

بدیهی است که کاهش احتمال ابتلا به این ۴ بیماری در سیگاری‌ها، به هیچ عنوان نمی‌تواند دست‌آویزی برای توجیه مصرف سیگار باشد.

دسته ها : علمی و آموزشی
دوشنبه بیست و پنجم 11 1389
تحقیقات پزشکی همواره نشانگر آن است که خنده بهترین دارو برای افرادمی باشد. هنگام خنده در مجموع بیش از صدها عضله از عضلات صورت گرفته تا ساختار عضلانی سیستم تنفسی شرکت دارند و هنگام خنده کامل کل بدن را درگیر خود می کند.سرحرکت کرده، بدن خم و راست می شود و می لرزد و به دنبال آن تنفس عمیق تری صورت می گیرد که این روند کل بدن را تحت تاثیر قرار می دهد. همچنین سلول های بدن اکسیژن دریافت و هوای برونش های ریه تازه می شود، روند متابولیسم و سوخت و ساز بدن بهبود می یابد ، از عضلات تشنج زدایی می شود و قلب و عروق تحریک می شوند.به گفته محققان خنده همزمان روند بهبودی افراد را تسریع می کند.بر این اساس ، مغز هنگام خندیدن تولید هورمون های استرس مانند آدرنالین و کورتیزون را متوقف می کند و بر عکس تولید هورمون شادی یعنی سرتونین تشدید می شود، در مجموع افرادی که زیاد می خندند احساس بهتری دارند.و دنیا را زیباتر یافته و در جامعه موفق ترند.
دسته ها : علمی و آموزشی
سه شنبه بیست و چهارم 10 1387
X